28 Nisan 2017

Ev ve Mutfak Üreticileri Artık Tek Çatı Altında; EVSİD

ile Özcan Rasim SARICA

Evsid derneği Türk ürünlerinin dünya pazarına açılması ve yeni ortaklıklar kurulması amacı ile kurulmuştur. Bunun için ev ve mutfak eşyası üreticileri tek bir çatı altında toplanarak Evsid derneğini kurdular. 2014 yılından bu yana faaliyet gösteren kuruluş bu amaca yönelik birçok etkinlik düzenlemiştir. Ayrıca Ekonomi Bakanlığı ile beraber ortak bir projeye giren firma bu konuda URGE ile birlikte çalışmaktadır. 148 adet üyeye sahip olan dernek her üyenin seçimi için bazı şartlar getirmiş ve bu doğrultuda büyük bir titizlilikle çalışmalarını yürütmüştür.

HGH India Fuarı ile Hindistan pazarındayız

EVSİD’e Nasıl Üye Olunur?

Öncelikle derneğe üye olabilmek için dernek üyeliği yönetim kararı, üyelik için Evsid üyesi olan 2 şirket tarafından hazırlanmış referans mektubu ve üyelik dilekçesi gerekmektedir. Ayrıca üyelik için şirketin tanıtımının yapıldığı Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmış 2 adet yazının da hazırlanması gerekir. Bunların haricinde birçok belge ve şartın yerine getirilmesi isteyen dernek son zamanlarda yükselişte olan plastik eşya üreticileri gibi farklı birçok sektörden imalatçıyı bünyesine dahil etmiştir.

Ambiente 2017

EVSİD Tasarımları Nelerdir?

Yenilikçi ve çağa ayak uydurabilecek tasarımlar yapmaya çalışan ve bu konuda çalışmalarını devam ettiren Evsid Atılım Üniversitesi’nde tasarım ile alakalı bir sunum yapmıştır. Ev eşyası, mutfak eşyası, banyo eşyası üreticileri gibi farklı sektörden firmaların oluşturduğu kuruluş tasarım alanında 2016 yılında almış olduğu 2 ödülü de bünyesinde bulundurmaktadır.

Meksika

Kaynak : Evsid.org