30 Ocak 2019

Şimdi Değilse Ne Zaman?

ile Özcan Rasim SARICA

Her seçim öncesi etrafa gülücükler atılır. Şanlı armamızın olduğu atkı dikkatle ceketin üstüne çekilir. Flaşlar patlar. Ertesi gün gazeteler yazar büyük puntolarla, “Sakaryaspor şehrin markası” “Önceliğim Sakaryaspor” “Sakaryaspor her şeyimiz”

Gazetelere boy boy poz verenlerin sandıkla işi biter ve ardından Sakaryaspor ‘Yıkık Kentin Yetim Evladı’ olmaya devam eder senelerce…

Tüm içtenliğimizle söylüyoruz ve Sayın Milletvekillerimize sesleniyoruz;

Artık bu döngünün içinde sıkışmaktan SIKILDIK!

Bu yazı meclis sıralarında elden ele dolaşan arz talep mektubu değildir! Bu yazı bir şehrin size karşı son sözüdür. Bu zor günlerde bu şehrin vekili olarak Sakaryaspor’a sırtınızı dönmenizi artık YEDİREMİYORUZ!

Soruyoruz;

Hafta içi boğazından kesip bilet alan liselinin, ürün alıp kulübe katkıda bulunmak için okula yürüyen üniversitelinin, vardiya çıkışı daha alın teri kurumadan maça yetişmeye çalışan işçinin, kulüp zorda diye 3 yaşındaki çocuğuna bile bilet alan aile reisinin bunca mücadele verdiği bu ortamda, Sakaryaspor için somut bir gelişmeye vesile olamamak VİCDANINIZI RAHATSIZ ETMİYOR MU!?

Issız kuytu köşelerde yeşil siyah uğruna gözyaşları döken gençlerin, oğlunu bu arma uğruna deplasman yollarında toprağa vermiş anaların, ölüm döşeğine kadar maç kaçırmayan Abit dedenin ve bu kutlu yolda ‘canım feda olsun sana’ diyen nicelerinin hakkını NASIL ÖDEYECEKSİNİZ?

Soruyoruz;

Sayın Milletvekillerimiz,‘Şimdi değilse ne zaman?’

Unutmayınız ki, ‘Eninde sonunda bütün yollar eve çıkar’

Eviniz olan bu şehirde başınız dik yürüyebilmek için, Sakaryaspor için;

HEMEN ŞİMDİ!

#ŞimdiDeğilseNeZaman?