06 Ocak 2019

Satılık Daireler Faizsiz Nasıl Alınır?

ile Özcan Rasim SARICA

İnsanların, hayatlarının ileriye yönelik planlarının ilk sırasında ev sahibi olmak geliyor. Hayalini kurduğunuz eve sahip olmak diğer yandan önemli bir yatırım yaptığınız anlamını da taşıyor. Fakat ev sahibi olmak istemenizde ki asıl amaç satıp karlı bir yatırım yapmak mı yoksa oturum mu? Bu konuyu iyi belirlemeniz gerekiyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Toki, Türkiye’nin birçok bölgesinde dar ve orta gelirli vatandaşların uygun ödeme koşulları ve taksit seçenekleri ile konut sahibi olmasını sağlıyor. Hayata geçirdiği çok sayıda konut projesi ile dar gelirli ailelerin kendi evlerine sahip olmasına olanak tanıyan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ projelerini ve çekilişlerini toki.gov.tr resmi web sitesinden takip edebilirsiniz.

Ev almanın en kolay yolu sloganı ile uzun yıllardır ülkemizde sadece dar ve orta gelirlilere değil, faizsiz bir şekilde ev sahibi olmak isteyenleri konut sahibi yapan Eminevim, taksitle ve faizsiz ev almak isteyenler için 3 farklı sistem üzerinden hizmet veriyor. Kişilerin kendi ödeme güçlerine göre dahil olduğu gruplara peşinat vererek ya da peşinatsız bir şekilde dahil olabilirsiniz. Sisteme dahil olan vatandaşlar vade farkı ya da faiz ödemez. Her ay noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişler ile her gruptan 1 aile hayalini kurduğu eve taksitle ve faizsiz bir şekilde sahip olur. Evini teslim alan kişiler, bu süreden sonra aylık taksit ödemelerinde ufak bir artışa giderek diğer kişilerin de daha çabuk bir süre içerisinde ev sahibi olmasını sağlar.

Sektörde hizmet veren bir diğer firma ise Fuzulev. FPK adını verdikleri faizsiz, peşinatsız ve kredisiz ev alma sistemi ile Eminevim gibi uzun yıllardır binlerce kişiyi faizsiz bir şekilde konut ve ev sahibi yapıyor. Alacağınız evin fiyatını belirledikten sonra altın günü mantığı ile çalışan sistemde, gruplar içerisinde yer alan kişiler arasından yapılan çekiliş ile her ay 1 kişiye evi teslim edilir. Taksit ödemelerinizin yarısına geldiğinizde eğer hala sıra size gelmediyse eviniz yine de teslim edilir. 27 yıldır sektörde başarılı işlere imza atan Fuzulev, başta dar ve orta gelirli aileler olmak üzere faiz ve vade farkı ödemek istemeyen ve peşinat ödeme gücü olmayan vatandaşları ev sahibi yapmaya devam ediyor.