28 Nisan 2017

Güvenilir Bayilik Veren Firmalar Hangileri

ile Özcan Rasim SARICA

Bayilik veren firmalar kendi isimlerini taşıyan şubelerini yabancı birinin açmasına izin verirler. Bu işlem için de yerine getirilmesi gereken bazı şartlar vardır. Öncelikle genelde firmalar sizden isim hakkı talep edecekleri için belli bir finans kaynağına sahip olmanız gerekir. Ayrıca firmalar açılacak bayilikler için belli bir asgari alan istemektedirler. Bu alanı sağlayan bir dükkan seçimi yapmanı gerekmektedir. Ayrıca bazı dükkanlar reklam ücreti istemektedirler.Bayilik almadan önce buna da dikkat etmelisiniz. ayrıca bayiliklerden aylık olarak cirodan belli miktar talep edilmektedir. Bazen bu ciroya reklam ücretleri de dahil edilmektedir.

Yüksek Kazanç Elde Edebileceğiniz Küçük İş Fikirleri

Franchising Alımı İçin Neler Yapılabilir?

İş fikirleri konusunda son zamanların dikkat çekeni bayilik alma fikridir. Bu konuda belli bir miktar maddi desteğiniz varsa ve yapabileceğinizi düşündüğünüz bir iş kolu varsa bu iş tam size göre.Bunları ayarladıktan ve bayiliğini almak istediğiniz firmanın gerekli şartlarını yerine getirdikten sonra franchise işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Sokak Kahvecisi Bayilikler Veriyor

Güvenilir Bayilik Firmaları Nelerdir?

Franchise veren firmalar konusunda belli bir güvenilirlik ölçütü yoktur.Sonuç itibari ile girilen iş bir ticaret olduğu için riskleri mevcuttur. Ancak bu konuda önce almak istediğiniz bayiliğe ait daha önceden bu işe girmiş kişiler ile irtibata geçebilir ve detaylı bir bilgilendirme sağlayabilirsiniz.Eğer böyle bir durum söz konusu değilse o zaman Uluslararası Franchise  Birliği’ ne ait veriler baz alınarak belli bir karara varılabilir.

Torku Bayilik Veriyor mu?

Kaynak : Vebayilik.com